Cuma, öğleden sonra 8: 00 ve 18: 00'e Kadar Açıkız

Hizmet Planla

Bir teklif isteği

Türkiye

Turkiye,Çorum 10

Mail adresimiz

contact@itimattesisat.com

Ocak doğalgaz dönüşüm

İş yerlerinde veya evlerinizde kullanılan sanayi tipi ocakların doğalgaza dönüşüm işleri ve gaz ayarları yapılmaktadır. Periyodik bakım isteyen müşterilerilerimizle çalışmaktayız. Önceden tüp ile kullanılan set üstü ocakların doğalgaza uyumlu hale getirebilmek için yapılan çalışmalara; ocak doğalgaz dönüşü denir. Fırın içerisinde yer alan ocak memeleri, biraz daha geniş delikli parçalar ile değiştirildikten sonra ocağınızı doğalgazda kullanabilirsiniz. .

Who has any right to find fault with a man who chooses to enjoy a pleasure that has no annoying consequences, or one who avoids a annoying consequences resultant pleasure.

Doğalgaza Dönüşüm İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Doğalgazla, fırın veya set üstü ocağınızın bağlantısının sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra, gaz kaçağı testi yapılmalıdır. Gaz kaçağı testi yapmak için, bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleştirilir. Daha güvenli bir doğalgaz testi için test makinesi ile test yapılması gerekmektedir. Ayrıca ocak için takılacak doğalgaz memelerinin, cihazınızın markasıyla uyumlu olması gerekir. Ocak alev ayarının da iyi yapılması gerekir. Aksi takdirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarda siyahlanma ve alevin boşa yanması durumu ortaya çıkacaktır.

  • Ocaklarda Görülen Problemler
  • Ocaklarda çakmak problemi yaşıyorsanız elektrik bağlantınızı kontrol edin ve bizi arayın.
  • Ocaklarda alevin az olması veya çok yanması durumunda memelerin temizlenmesi gerekir. Sıcak suda kaynatılan memeler, iyice temizlendikten sonra yerine takılır ve sağlam şekilde eski çalışmasına devam eder.
  • Rezistans ve termostatı kontrol edin. Doğalgaz ya da LPG ile çalışan ocaklar zaman içerisinde alevlenme bölümlerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu ocağın verimli çalışmasını engeller. Ocak üzerindeki alev gözeneklerini çıkartıp iyice temizleyiniz. Sıcak suda kaynatırsanız tıkalı gözenekleri açmanız kolaylaşır.
  • Musluklar dönmüyorsa fırınınızı bakıma ihtiyacı var demektir.
  • Gazlı fırınlar, gaz çıkış gözeneklerindeki tıkanıklıklar sebebiyle düzgün çalışmazlar. Gözeneklerin temizlenmesi sorunu giderecektir

Randevu al